Fundația Nouă ne pasă

Și anul acesta prietenii noștri de la Fundația Nouă ne pasă ne-au fost alaturi și ne-au oferit posibilitatea de a dota sălile de clasă cu tehnologia necesară pentru realizarea unor lecții moderne pentru afterschool, dar nu numai, având în vedere faptul că le putem folosi cu toți elevii școlii. Dacă anul trecut am primit sprijin financiar pentru catering, tablete, rechizite și whiteboard-uri, anul acesta am primit din nou bani pentru achiziționarea a două videoproiectoare moderne, rechizite pentru toți copiii de la afterschool, tablă magnetică și, bineînțeles, plata meselor calde pentru copii. Este o mare bucurie pentru noi să descoperim oameni empatici, dornici să îi ajute pe cei mai puțin ajutorați, pe copiii care au cea mai mare nevoie de atenție și sprijin educațional. Mediul rural a fost, până de curând, uitat, lăsat în urmă, de aceea suntem bucuroși să lucrăm cu oameni cărora le pasă și de cei mai puțin vizibili.